⦁ Zamawiający:
Parafia Rzymsko – Katolicka pw. św. Kazimierza w Tryńczy
37-204 Tryńcza 101
NIP: 7941643314
REGON: 040040391
⦁ Informacje ogólne:
⦁ Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie zapytania ofertowego na realizację Inwestycji: „Renowacja zabytkowego Kościoła Parafialnego pw. św. Kazimierza w m. Tryńcza", które przewidziane jest do dofinansowania ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
⦁ Niniejsze zaproszenie zostało upublicznione poprzez zamieszczenie na stronie:
www.bip.tryncza.eu
⦁ Określenie przedmiotu zamówienia:
⦁ Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Renowacja zabytkowego Kościoła Parafialnego pw. św. Kazimierza w m. Tryńcza” w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
⦁ Zakres prac i robót obejmuje w szczególności:
⦁ wykonanie projektu budowlanego – projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno - budowlanego oraz projektu technicznego,
⦁ specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
⦁ wymiana posadzki wewnątrz budynku,
⦁ wykonanie izolacji termicznej stropu,
⦁ uzyskanie wszelkich wymaganych badań, uzgodnień, pozwoleń, certyfikatów wynikających z wykonywanej dokumentacji projektowej oraz prowadzonych robót.
⦁ Budynek zabytkowego kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza w m. Tryńcza wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków.
⦁ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do zaproszenia ofertowego [Program Funkcjonalno-Użytkowy].
⦁ Wynagrodzenie będzie płatne jednorazowo po dokonaniu odbioru końcowego przedmiotu Umowy, potwierdzonego bezusterkowym protokołem odbioru końcowego, w terminie do 30 dni od dnia dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury.
⦁ Termin realizacji zamówienia:
Termin wykonania zamówienia: do 13 miesięcy od dnia podpisania umowy.
⦁ Warunki udziału w postępowaniu:
⦁ O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu tj:
Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat zrealizował co najmniej 1 robotę budowlaną/zamówienie polegającą na przeprowadzeniu prac konserwatorskich, restauratorskich, remontowych przy obiekcie wpisanym do rejestru zabytków lub ewidencji zabytków.
W celu potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca powinien dostarczyć potwierdzenie wykonania roboty budowlanej/zamówienia w formie np. protokołów odbioru, zaświadczeń urzędowych, listów rekomendacyjnych, referencji, podpisanych przez Inwestora
⦁ Informacja na temat zakazu powiązań osobowych lub kapitałowych:
W postępowaniu mogą brać udział wykonawcy, którzy nie są powiązani osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na:
⦁ uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
⦁ posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa;
⦁ pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
⦁ pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Wykonawca oświadcza brak powiazań osobowych lub kapitałowych z Zamawiającym w formularzu ofertowym.
⦁ Wykluczenia wykonawców z postępowania:
Zamawiający wyklucza Wykonawcę z postępowania:
⦁ w stosunku do którego zachodzą okoliczności wskazane w przepisie art. ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r., poz. 835 z poź. zm.):
⦁ wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach;
⦁ wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach;
⦁ wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach.
Wykonawca oświadcza brak okoliczności wskazanych w przepisie art. ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r., poz. 835 z poź. zm.) w formularzu ofertowym.
⦁ Opis sposobu obliczania ceny oferty:
⦁ Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do poniesienia przy realizacji przedmiotu zamówienia, w tym koszty wykonania przedmiotu umowy, należne podatki i inne opłaty.
⦁ Cena oferty musi być wyrażona w złotych polskich.
⦁ Wykonawca określi łączną cenę zamówienia w pełnym zakresie poprzez podanie w formularzu oferty ceny brutto (cyfrowo i słownie), z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, uwzględniającej obowiązujący podatek VAT.
⦁ Kryteria oceny ofert oraz informacja o wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny ofert wraz z opisem sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny ofert:
⦁ Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach następujących kryteriów oceny ofert:
Kryterium oceny ofert jest oferowana cena (C) – waga kryterium – 100 pkt (100%)
⦁ Punkty za kryterium „Cena - C” zostaną obliczone według wzoru:
C = Cn / Cb x 100 pkt
gdzie:
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb – cena oferty badanej.
⦁ Wykonawca może otrzymać max 100 pkt.
⦁ W kryterium „Cena”, oferta z najniższą ceną otrzyma 100 punktów, a pozostałe oferty po matematycznym przeliczeniu w odniesieniu do najniższej ceny odpowiednio mniej. Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
⦁ Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta uzyska największą liczbę punktów.
⦁ Opis sposobu przygotowania oferty:
⦁ Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszym zaproszeniu ofertowym.
⦁ Dokumenty składające się na ofertę powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do występowania w imieniu Wykonawcy albo przez osobę umocowaną przez osobę uprawnioną, a w przypadku osób fizycznych przez Wykonawcę albo przez osobę umocowaną przez Wykonawcę. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty i oświadczenia składające się na ofertę powinny być podpisane przez pełnomocnika.
⦁ Prawidłowo przygotowana oferta powinna zawierać:
⦁ Wypełniony i podpisany Formularz oferty (wg zał. 2) - w przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie należy podać nazwy (firmy) oraz dokładne adresy wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną.
⦁ Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (dotyczy również wspólników spółki cywilnej) (oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza lub mocodawcę) - jeżeli dotyczy.
⦁ Oferta powinna być sporządzona w języku polskim.
⦁ Każdy Wykonawca złoży tylko jedną ofertę.
⦁ Sposób i termin składania ofert:
⦁ Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 30.08.2024 r. drogą elektroniczną na adres: ⦁ inwestycje@tryncza.eu
⦁ Oferty złożone po upływie w/w terminu nie będą rozpatrywane.
⦁ Dodatkowe informacje:
⦁ Niniejsze zaproszenie ofertowe nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zawarcia umowy.
⦁ Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na każdym jego etapie, bez podania przyczyn.
⦁ Zamawiający zastrzega sobie prawo do prowadzenia negocjacji cenowych.
⦁ Informacja o wyniku postępowania zostanie upubliczniona na stronie ⦁ www.bip.tryncza.eu
⦁ Udzielenie zamówienia wymaga podpisania umowy pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.
⦁ Na podstawie uchwały nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków umowa z wybranym Wykonawcą będzie mogła być zawarta pod warunkiem udzielenia przez Bank Gospodarstwa Krajowego Promesy.
⦁ Ewentualne spory w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, poddane zostaną mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
⦁ Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami:
⦁ Osobą upoważnioną do kontaktowania się z Wykonawcami jest: Tomasz Penkal, tel. 16 642 12 21 w. 34, adres e-mail: ⦁ inwestycje@tryncza.eu
⦁ Klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
⦁ Jest administratorem Pani/Pana danych osobowych, które Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
⦁ Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przeprowadzeniem przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i zawarcia umowy ;
⦁ odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty uprawnione, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania;
⦁ Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz po jego zakończeniu w zakresie wymaganym przez przepisy prawa;
⦁ obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach prawa, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
⦁ w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
posiada Pani/Pan:
⦁ na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
⦁ na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*;
⦁ na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
⦁ prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
nie przysługuje Pani/Panu:
⦁ w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
⦁ prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
⦁ na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
* Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy
** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
Zatwierdzam:
……………………………………….
ZAŁĄCZNIKI:
⦁ Załącznik Nr 1 – Program Funkcjonalno-Użytkowy
⦁ Załącznik Nr 2 – Wzór formularza ofertowego